Witamy na stronie PtakiAfryki.pl!


To długo wyczekiwany przez nas moment. Po kilku latach działalności na Facebooku otwieramy naszą oficjalną witrynę. Znajdziecie tu galerię i blog. Ich cel jest jeden – pokazać Wam naszą pasję, pokazać Wam ptaki Afryki. Zapraszamy na wspólną podróż.

premiera-1

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku i o różnych profesjach. Łączy nas wspólne hobby, czyli obserwacja i fotografowanie ptaków Afryki. Żaden z nas nie jest zawodowym fotografem. Mieszkamy w różnych częściach Polski, ale spotykamy się na wspólnych wyprawach. Oprócz wspomnień, przywozimy z nich to, co jest najważniejszym elementem całego projektu Ptaki Afryki – najwyższej jakości zdjęcia ptaków.

premiera-3

W czasie kiedy piszę te słowa, w naszej galerii dostępne jest siedem albumów z siedmiu afrykańskich krajów, a w nich 650 fotografii różnych gatunków ptaków, tych pospolitych i tych najrzadszych. Część z nich można zobaczyć w Polsce, ale większość to stworzenia zamieszkujące wyłącznie Afrykę. Ptaki na zdjęciach często charakteryzują się barwnym upierzeniem, ale i różnorodnością środowisk, w których występują, tak różnych od polskich lasów i rozlewisk. Jesteśmy pewni, ze z ciekawością obejrzycie zawartość naszej galerii. Na tym nie koniec. W czasie najbliższych tygodni możecie spodziewać się powiększenia albumów, a także pojawienia się nowych. W kolejce czekają już zdjęcia z Kamerunu, Namibii i Tanzanii.

premiera-2

Naszym celem jest, aby zainteresować Was afrykańską przyrodą za pomocą naszych fotografii. Chcemy, żeby to było miejsce, do którego będziecie mogli często wracać i oglądać nowe prace. Do tej pory takim miejscem był profil na Facebooku, teraz jego rolę przejmie nasz nowy Instagram. Planujemy również umieszczać filmy z wypraw na naszym kanale YouTube. Mamy jeszcze mnóstwo rzeczy do pokazania. To, co znajdziecie u nas teraz, to zaledwie początek.

Paweł Bujanowicz

23.12.2015, 12:20