Obejrzyj nową galerię zdjęć z Tanzanii


Jako członek ekipy Ptaki Afryki oraz osoba odpowiedzialna za prowadzenie naszej strony internetowej, mam przyjemność zaprezentować Wam nową galerię z fotografiami ptaków. Tym razem zabieramy Was w podróż do Tanzanii.

tanzania czajka koroniasta

Ilość zdjęć w nowej galerii jest nieprzypadkowa. Dwadzieścia cztery fotografie to dokładnie tyle, na ile kiedyś pozwalała fotografowi jedna klisza do aparatu analogowego. To również liczba na tyle mała, żeby każdy mógł szybko obejrzeć cały album, a także powinna pozostawić niedosyt i chęć na więcej. Jak zwykle w przypadku nowych projektów – to dopiero początek. Do „Tanzanii” już wkrótce trafią nasze kolejne zdjęcia, a także zdjęcia innych fotografów, którzy uczestniczyli z nami w wyprawie, oraz fotografie autorów niezwiązanych na stałe z naszą grupą, ale w przeszłości odwiedzających Tanzanię.

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii „Tanzania”!

tanzania przyroda podróże 1

Wszystkie ptaki zostały sfotografowane podczas dwutygodniowej wyprawy w marcu 2013 roku. Przez ten czas odwiedziliśmy parki narodowe i rezerwaty Ngorongoro, Lake Manyara, Arusha, Lake Eyasi i Tarangire, byliśmy również nad jeziorem Natron, zwiedziliśmy region Oldonyo-Sambu, pływaliśmy po jeziorze Duluti i polowaliśmy z buszmenami. Te niezapomniane chwile zaowocowały obserwacją niemal 350 gatunków ptaków, z czego duża część została uwieczniona na fotografiach wysokiej jakości, lub gorszej – w celach dokumentacyjnych. Niezależnie od tego, czy interesujecie się ptakami, przyrodą czy kulturą krajów afrykańskich, powinniście rozważyć podróż do tego pięknego miejsca, jakim jest Tanzania. W niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się tutaj bardziej szczegółowej relacji z naszej wyprawy.

afryka dzikie zwierzęta fotografia

Paweł Bujanowicz

29.12.2015, 14:37