Krzysztof Błachowiak dołącza do PtakiAfryki.pl


Zdjęcia Krzysztofa „Krisa” Błachowiaka od kilku lat mogliście oglądać na naszym fejsbukowym profilu. Pojawienie się ich na stronie internetowej PtakiAfryki.pl było tylko kwestią czasu. Dziś prezentujemy 49 fototografii jego autorstwa z trzech afrykańskich krajów – Tanzanii, Ugandy i Kenii. 

Krzysztof Błachowiak Fotograf

Osobiście poznałem Krzysztofa na wyprawie do Tanzanii w 2013 roku. Krzysiek traktuje fotografię stricte hobbystycznie, ale wkłada w tę pasję mnóstwo serca. Charakteryzuje go cecha wspólna z najlepszymi fotografami przyrody, czyli cierpliwość. Potrafi spędzić długie godziny, żeby wyczekać najlepszy moment na to jedno doskonałe ujęcie. Do zdjęć używa sprzętu marki Nikon, przeważnie podpiętego do olbrzymiego obiektywu o ogniskowej 500mm. Podczas naszego pobytu w Tanzanii nieraz turyści z całego świata, najczęściej w miejscach noclegu,  zaczepiali nas ze względu na pokaźny sprzęt Krzyśka. „Wow, jesteście z National Geographic?” usłyszeć mogliśmy przy wspólnych posiłkach, co z jednej strony nas bawiło, a z drugiej napawało dumą – w końcu ktoś brał nas za profesjonalistów.

x_kblach_kenia_11

Na fotografiach Krzysztofa Błachowiaka widać duże przywiązanie do szczegółu. Jego kadry są perfekcyjne. Wśród jego prac znaleźć można kilka ptasich „portretów”, zdjęć bardziej artystycznych i ujęć przedstawiających ptaki Afryki w czasie żerowania. Dynamika uchwyconego momentu daje wrażenie, jakbyśmy nie patrzyli na zdjęcie – a na stopklatkę z filmu przyrodniczego.

x_kblach_kenia_12

Krzysiek odwiedził z nami całkiem sporo afrykańskich krajów, w tym Kenię, Tanzanię, Ugandę, Kamerun, Namibię, Etiopię, Gambię, Senegal oraz Botswanę. W dzisiejszej aktualizacji na stronie PtakiAfryki.pl ląduje 49 jego fotografii z trzech pierwszych wymienionych krajów. Kolejne będą pojawiać się z czasem, o czym z pewnością Was poinformujemy. Życzymy miłego oglądania.

Paweł Bujanowicz

7.01.2016, 15:00